پیام تبریک مدیریت شهری شهرداری مجلسی به مناسبت ۳۰مرداد روزعلامه مجلسی (ره)

پیام تبریک مدیریت شهری شهرداری مجلسی به مناسبت ۳۰مرداد روزعلامه مجلسی (ره)
مرداد 30, 1402
339 بازدید

پیام تبریک مدیریت شهری شهرداری مجلسی به مناسبت ۳۰مرداد روزعلامه مجلسی (ره) متن پیام به شرح زیر است بسم الله الرحمن الرحیم علامه محمد باقر مجلسی به سال ۱۰۳۷ هجری […]

پیام تبریک مدیریت شهری شهرداری مجلسی به مناسبت ۳۰مرداد روزعلامه مجلسی (ره)

متن پیام به شرح زیر است

بسم الله الرحمن الرحیم
علامه محمد باقر مجلسی به سال ۱۰۳۷ هجری مساوی با عدد ابجدی جمله جامع کتاب بحارالانوار چشم به جهان گشود٫ وی به خاطر کلام زیبا و اشعار دلنشین و رفتار و گفتار نیکو در محافل و مجالس به مجلسی لقب یافته بود و خاندان عالی قدر آنان نیز بدین نام شهرت یافته بودند.

ملا محمدباقر مجلسی فرزند ملا محمدتقی مجلسی، در سال 1037 ق در اصفهان‏ زاده شد و در سال 1110 ق، در همان شهر چشم از جهان فرو بست. او به «مجلسی دوم» و پدر بزرگوارش به «مجلسی اول» مشهور است و هر دو در شمار دانشمندان بزرگ شیعه می‏ باشند.

علامه محمد باقر مجلسی از بزرگ‏ترین عالمان شیعه است که خدمات گوناگون و فراوانی به جهان اسلام و مذهب تشیع کرده است. از جمله خدمات فرهنگی و دینی او تألیف کتاب‏های بسیاری در موضوعات مختلف دینی به دو زبان فارسی و عربی است. امّا در میان آثار گران سنگ علامه مجلسی، مجموعه عظیم بحارالانوار که به حق دایرة المعارف بزرگ شیعه است ـ بیش از دیگر آثار وی موجب شهرت او شده است.

اینجانبان ضمن گرامیداشت 30 مرداد روز علامه مجلسی (ره) این روز را به تمام اندیشمندان‌،، ملت شریف ایران ومردم متدین شهر علامه مجلسی(ره) تبریک عرض مینمائیم وتوفیقات روز افزون راازدرگاه خداوند متعال خواستاریم.

حمیدرضا رجبی شهردار مجلسی
رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر علامه مجلسی (ره)
30مردادماه ۱۴۰۲

 

 

/انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , ,