پیام تبریک مدیریت شهری شهرداری مجلسی به مناسبت روز جهانی مسجد

پیام تبریک مدیریت شهری شهرداری مجلسی به مناسبت روز جهانی مسجد
مرداد 30, 1402
214 بازدید

پیام تبریک مدیریت شهری شهرداری مجلسی به مناسبت روز جهانی مسجد متن پیام به شرح زیراست: بسم الله الرحمن الرحیم 30 مرداد یادآور به آتش کشیدن مسجدالاقصی در سال 1348 […]

پیام تبریک مدیریت شهری شهرداری مجلسی به مناسبت روز جهانی مسجد

متن پیام به شرح زیراست:

بسم الله الرحمن الرحیم
30 مرداد یادآور به آتش کشیدن مسجدالاقصی در سال 1348 به دست صهیونیست ها است که سالها بعد این روز به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در سی ‌امین نشست سازمان کنفرانس اسلامی به نام روز جهانی مسجد نامگذاری شد.

بی تردید مسجد مهمترین سرمایه ملی، مذهبی و اصلی ترین پایگاه دین، اخلاق و معنویت و برترین جایگاه پرورش انسانهای وارسته است، مسجد قلب تپنده جهان اسلام است که از صدر اسلام تا کنون همواره دارای کارکرد های متعدد عبادت، فعالیت های آموزشی، نظامی و سیاسی بوده است.

امروز دشمنان اسلام با توجه به این جایگاه و نقش محوری مساجد در ایجاد وحدت و تحرک و پویایی جوامع اسلامی، تمام تلاش خویش را بکار بسته اند تا به تخریب این نقش و کارکرد آن در کنار دیگر تهاجمات فرهنگی بپردازند.

براین اساس روز جهانی مسجد فرصتی است برای بازگویی دوباره جنایت های صهیونیسم و بیان نقشه های خبیث دشمنان اسلام. همچنین این روز فرصتی برای پرداختن به نقش و جایگاه مساجد و اهتمام ویژه به کارکرد های متعدد آن است.

اینجانبان ضمن گرامیداشت 30 مرداد روز جهانی مساجد، این روز را به تمام مسلمانان جهان، ملت شریف ایران، مردم دیندار شهر علامه مجلسی(ره)و به ویژه فعالان مساجد تبریک گفته و رشد جایگاه و کارکرد بیش از پیش مساجد در پیشبرد اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را آرزومندیم.

حمیدرضا رجبی شهردار
رئیس واعضای شورای اسلامی شهرعلامه مجلسی(ره)
30مردادماه1402

 

 

/انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , ,